Sekretna Gdynia śladami budowniczego miasta

Już pod koniec grudnia odbędzie się wyjątkowa gra miejska. "Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego" poświęcona jest twórcy miasta. Na chętnych czeka 150 miejsc.

Gry miejskie w Trójmieście robią furorę. Najbliższa z nich odbędzie się już 29 grudnia. "Sekretna Gdynia Kwiatkowskiego" poświęcona będzie budowniczemu miasta - Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Organizatorami zabawy są studenci z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

Na chętnych czeka 150 miejsc. Zgłoszenia można wysyłać do 20 grudnia na adres: kwiatkowski@wsaib.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody.

Gra będzie miała charakter detektywistyczno-historyczny. Uczestnicy otrzymają karty-mapy, które doprowadzą ich do miejsc, w których będą musieli rozwiązać zagadki poświęcone Gdyni. W ich rozwiązaniu będą pomagali aktorzy rozstawieni w różnych punktach miasta, którzy będą ubrani w ubrania z tamtych lat i będą dawali wskazówki.

Z kolei dzień później, 30 grudnia, o godz. 10 z okazji 130. rocznicy urodzin budowniczego, odbędą się uroczystości pod pomnikiem Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ul. 10 Lutego 16. Kwiaty złożą zarówno przedstawiciele samorządu, gdyńskich szkół, jak i mieszkańcy. Później uczestnicy obchodów wzniosą toast urodzinowy gorącą czekoladą, który organizują studenci WSAiB.

dodany 2018-12-17 15:03 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją