Uwaga na złodzei

Trzy kobiety padły wczoraj ofiarą złodziei. Dwie z nich pozostawiły swoje torebki w otwartym pomieszczeniu w miejscu pracy, trzecia natomiast, będąc na cmentarzu, na chwilę straciła z oczu zawieszoną na pomniku torebkę. Pokrzywdzonym skradziono m.in. dokumenty i pieniądze. Gdyńscy policjanci apelują do wszystkich o niezostawianie swojego mienia bez nadzoru. Takie przypadki bardzo szybko wykorzystywane są przez przestępców.

Tylko w ciągu wczorajszego dnia do gdyńskich komisariatów zgłosiły się trzy kobiety, które zawiadomiły o kradzieży swojego mienia. Dwie z nich, będąc w miejscu pracy, zostawiły w szatni należące do nich torebki. Drzwi do tego pomieszczenia były otwarte, co natychmiast wykorzystał sprawca. Z damskich torebek ukradł portfele, dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze.

Kolejny przypadek miał miejsce na cmentarzu w Chyloni. Przebywająca tam kobieta zawiesiła swoją torebkę na pomniku, po czym na chwilę oddaliła się z miejsca. Gdy po chwili wróciła torebki wraz z całą zawartością już nie było. Dokumenty, pieniądze i aparat cyfrowy to tylko część utraconego przez nią mienia.

Gdyńscy policjanci apelują do wszystkich o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie zostawiajmy bez nadzoru swojego mienia, które jest bardzo łatwym łupem dla nieuczciwych osób.

dodany 2011-04-29 12:17 przez iwona.kaminska

źródło: KMP Gdynia/własne

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją